data publikacji: 19 czerwca 2005, dodał: Andrzej 4 831 odsłon

Wykonywanie skrzydeł styropianowych

Skrzydła robione niżej opisaną metodą wykonuje się dosyć szybko i łatwo, jest wystarczająco sztywne i lżejsze od pełnego.

Wycinamy rdzeń styropianowy i naklejamy keson przedni i tylny. Pod przednim kesonem nie nakładamy kleju na całej powierzchni tylko paski jak na żebra. Następnie naklejamy paski balsy w miejscach, gdzie w skrzydłach konstrukcyjnych występują w/w żebra. Jeśli planujemy umieszczenie serw w skrzydłach, w miejscach ich montażu naklejamy szersze paski balsy. Następnie zbędny styropian wycinamy nożem lub odpowiednio wykonanym grotem do lutownicy transformatorowej. Można jeszcze ze zwykłego papieru do drukarki zwinąć rurki o średnicy 10mm (wystarczą dwie warstwy) i wprowadzić je do połówek skrzydeł od miejsc mocowania serw do centropłata. Rurkami tymi łatwo poprowadzić przewody do serw. Całość można pokryć japonem lub folią.


Wykonywanie skrzydeł styropianowych

Wykonywanie skrzydeł styropianowych


Wyłączenie odpowiedzialności

Pamiętaj!! Prezentowane tu praktyczne rozwiązanie może nie być jednakowo skuteczne dla Ciebie. Nie powinieneś go stosować bez wczesniejszej analizy, porównania z Twoim przypadkiem.
Więcej o Zasadach Korzystania

Do góry