data publikacji: 27 listopada 2009, dodał: Łukasz 562 odsłon 

O stronie

Stronę , którą macie możliwość przeglądać została założona przez Andrzeja i Łukasza Toczewskich i istnieje od stycznia 2005 roku. Jesteśmy modelarzami zajmującymi się głównie tradycyjną akrobacją i Aircombat. Stanowimy tylko część modelarzy radomskich. Naszym głównym założeniem było pojawienie się w tak wielkiej pajęczynie jaką jest internet i podzielenie się własnymi doświadczeniami w sterowaniu modelami latającymi RC i ich budowie. Dlatego zamieszczone są na niej zdjęcia naszych modeli i ich w miarę szczegółowe opisy, relacje wyniki, fotoreportaże z zawodów modelarskich oraz imprez lotniczych na których mieliśmy przyjemność być i uczestniczyć.

Co jakiś czas staramy się dorzucać porady modelarskie dla początkujących modelarzy oparte o nasze dotychczasowe doświadczenia. Jednak główny powód to reprezentowanie modelarzy lotniczych RC z Radomia. Zamierzaliśmy zrobić ogólną stronę reprezentującą wszystkich radomskich modelarzy, ale jakoś nie wyszło. Mimo to, oprócz własnych materiałów będziemy też zamieszczać relacje i zdjęcia dotyczące wszystkich modelarzy latających na radomskim lotnisku, aby pełniej oddać to, co się u nas dzieje.

Jak już wspomniałem nie jesteśmy sami w Radomiu. Zaprosiliśmy również do współpracy naszych kolegów którzy podzielają naszą pasję: Krzyśka Sionka (od 2004), Jarka Kotlińskiego (do 2007) oraz najmłodszego stażem w naszej grupie Adama Tkaczuka (od 2008) .

Przez te lata z racji organizowania pucharowych zawodów F3A w Radomiu nawiązaliśmy kontakt z kilkoma czołowymi zawodnikami F3A (Jacek i Piotr Świderek, Piotr Urbański). Dzięki temu uzyskujemy fachowe wsparcie z najlepszego źródła i dzielimy się z Wami w poradach Akrobacja F3A.

Od 2007 roku z racji utworzenia Eskadry Hunters na naszej stronie pojawiają się regularnie relacje i zdjęcia z zawodów Aircombat. Uczestniczenie, podpatrywanie, rozmowy, dyskusje z najlepszymi pilotami RC w Polsce w tej ekstremalnej kategorii to kolejny łyk doświadczeń z którymi mamy zamiar się dzielić.

Od 2009 roku podjęliśmy współpracę z portalem samoloty.pl w ramach popularyzowania modelarstwa lotniczego RC. Tam również możecie znaleźć nasze materiały i teksty autorskie.

Zapraszamy więc do odwiedzania naszej strony wszystkich modelarzy, zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Z góry chcieliśmy Wam przekazać wyrazy współczucia za czas zmarnowany na jej oglądanie. Mamy jednak nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie, jak nie teraz, to może w przyszłości.

 

Właściciele / Twórcy GML RC

Łukasz Toczewski

  • administrator strony, grafik, koder, webmaster z przypadku, marketingowiec z zawodu
  • prowadzi działy: Na lotnisku, Zawody w Radomiu, Aircombat, Modelarze w Radomiu , W sezonie, Nasza Grupa, Giełda modelarska, Strony indywidualne modelarzy;
  • główny strzelec fotosów na zawodach…

Andrzej Toczewski

  • opieka nad zawartością merytoryczną strony,
  • prowadzi działy: Porady modelarskie, Przedszkole RC, Akrobacja F3A, Warsztat RC, Teoria RC, Aircombat, Do pobrania, Na lotnisku, W sezonie;

 

Współtwórcy

  • Krzysztof Sionek
  • Adam Tkaczuk

 

Redaktorzy

  • Darek Kulik (modelarz F3C w Radomiu, organizator zawodów modelarskich  w Radomiu, kontakt z mediami lokalnymi),
  • Ryszard Świtek (strzela i udostępnia nam fotosy)
Do góry