data publikacji: 27 listopada 2009, dodał: Łukasz 589 odsłon 

Zasady korzystania

Niżej przedstawione zapisy oparte są na tzw. Terms of Service lub ToS i powstały, aby czytelnicy i/lub użytkownicy dokładnie wiedzieli na jakich zasadach funkcjonuje GML RC. Jeśli chcesz korzystać z tej witryny, musisz zaakceptować poniższe warunki. Jeśli nie zgadzasz się z niniejszymi „Zasadami korzystania”, prosimy nie odwiedzać naszej strony, nie korzystać z jej zasobów.

Zanim przeczytasz „Zasady korzystania” tej strony , zapoznaj się z poniższymi przypisami:

 • GML RC – jest to skrót od Grupa Modelarzy Lotniczych RC która działa w Radomiu i nazwa ta jest jednocześnie przypisem do adresu strony www.modelarz.one.pl,
 • Właściciele GML RC – jest to przypis do osób którzy stworzyli GML RC , a którymi są Łukasz i Andrzej Toczewscy,
 • Administratorzy – osoby tak nazywane to Właściciele GML RC,
 • Współtwórcy – osoby należące do GML RC przedstawione na stronie Nasza Grupa,
 • Redaktorzy – przyjaciele oraz osoby nam przyjazne, które zostały wymienione na podstronie „Informacje › O stronie” jako współpracujące z GML RC.

Zasady podstawowe

GML RC jest stroną prywatną prowadzoną w formie portalu opartego na systemie blogowym  WordPress. Zawartość portalu zarządzana jest głównie przez Administratorów wspieranych przez Współtwórców. W ciągłym rozwoju GML RC pomagają również Redaktorzy. Właściciele GML RC zastrzegają sobie prawo do zaprzestania działania strony GML RC w dowolnym momencie bez wcześniejszego ogłoszenia, usunięcia materiałów autorskich  własnych jak i przekazanych przez Współtwórców i Redaktorów.

Prawa Autorskie

Zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83) (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)) Właściciele GML RC zastrzegają sobie prawo do wykorzystywania treści zawartych na stronach GML RC i napisanych, bądź opracowanych przez naszych Współtwórców i Redaktorów, przez inne wydawnictwa (czy to drukowane, czy też internetowe).

Na stronach GML RC publikowane są głównie:

 • porady modelarskie i inne publikacje mogące zawierać zdjęcia i/lub grafiki,
 • opisy oraz zdjęcia modeli RC modelarzy,
 • sprawozdania z aktualnej działalności modelarzy z Radomia oraz Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego,
 • relacje, wyniki, fotoreportaże z różnych zawodów modelarskich oraz imprez lotniczych,
 • pliki do pobrania udostępnione dla czytelników i/lub użytkowników strony,

Informujemy , iż:

 1. Treści, o których mowa powyżej są własnością intelektualną Właścicieli GML RC, Współtwórców i Redaktorów. Tworzą całość strony GML RC i tym samym objęte są prawami autorskimi.
 2. Zabrania się kopiowania, przedrukowywania w części lub całości treści z tej witryny poza jej obszary bez wyraźnej, pisemnej lub mail-owej zgody autora (lub Właścicieli GML RC).
 3. Ochroną własności intelektualnej zawartą w ustawie objęte są także fotografie zamieszczone na naszych stronach, a wykonane przez naszych Współtwórców i Redaktorów. Fotografie te są specjalnie oznakowane i nie wolno w jakikolwiek sposób usuwać oznaczenia.


Jeśli treści o których mowa powyżej będą publikowane na innych zasadach, informacja o tym będzie wyraźnie zaznaczona wraz ze źródłem pochodzenia. Za treść i formę publikowanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Jeśli zostanie zgłoszona informacja do Administratorów o naruszeniu w/w postanowień zostanie ona zbadana, a treść podlegająca wątpliwości zmieniona lub usunięta.

Wyłączenie Odpowiedzialności

Strona GML RC została stworzona między innymi aby propagować, rozpowszechniać, wprowadzać innych w świat modelarstwa lotniczego RC. Publikując na łamach naszej strony GML RC porady modelarskie i inne opracowania staramy się pomagać  chętnym w nabyciu pewnej wiedzy z tego zakresu. Mimo, że prezentowane są tu praktyczne rozwiązania, mogą one nie być jednakowo skuteczne dla wszystkich. Nie powinno się bezkrytycznie korzystać z wszystkiego, co staramy się Wam  przekazać. Porady, które udostępniamy powinny być analizowane, porównywane z własnym przypadkiem i doświadczeniami, ewentualnie konfrontowane z innymi podobnymi publikacjami.

GML RC, jego  Właściciele, Współtwórcy oraz Redaktorzy nie biorą na siebie odpowiedzialności za sposób wykorzystywania i interpretowania informacji przekazanych w poradach modelarskich lub innych publikacjach na stronach GML RC.  Czytelnicy powinni być ostrożni przy ich realizacji i świadomi wynikających z nich ewentualnych zagrożeń.

Zawarte na stronach GML RC treści zawsze zgadzają się z naszą Właścicieli GML RC opinią i właśnie są tylko opinią. Każdy  ma prawo do umieszczania własnych przemyśleń i opinii w swoich publikacjach, które nie zawsze muszą się zgadzać z opinią innych.

Źródła utrzymania strony

Na dzień dzisiejszy GML RC nie utrzymuje się z reklam. Widoczne banery graficzne na stronie to banery modelarzy, portali internetowych zaprzyjaźnionych z GML RC. Dodatkowo mogą pojawić się banery różnych akcji, organizacji i kampanii społecznych które wspieramy w ich działaniach. Z całą pewnością GML RC gwarantuje brak inwazyjnych reklam w różnego rodzaju szkodliwych formach. Jednak zastrzega sobie prawo do zmiany w/w postanowień. Jedynym sponsorem GML RC jest firma DUST.PL na serwerach której jest utrzymywana nasza strona internetowa.

Prywatność

Na stronie  GML RC dbamy o prywatność czytelników i/lub użytkowników, dowiedz się więcej czytając Politykę Prywatności.

Wszelkie  znaki towarowe firm i ich nazwy

Wszelkiego rodzaju elementy graficzne i tekstowe, będące znakami towarowymi, nazwami handlowymi świadczące o istnieniu danej firmy są własnością ich poszczególnych właścicieli. Elementy te są zastrzeżone przez ich wydawców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Właściciele GML RC, Współtwórcy i Redaktorzy nie są w żaden sposób sponsorowani przez któregokolwiek z właścicieli praw do tych znaków i nazw. W 100% nie rościmy sobie praw do tychże znaków i nazw. Jedynym sponsorem GML RC na dzień dzisiejszy jest firma DUST.PL.

Do góry