data publikacji: 27 listopada 2009, dodał: Łukasz 13 458 odsłon 

Do pobrania

Zamieszczamy tu różne pliki, które mogą się przydać. Do ich rozpakowania, można użyć darmowego programu TUGZip lub 7zip.

Programy akrobacyjne

Programy F3A opisane po polsku. Wymiary 16x16cm akurat do szuflady w skrzynce startowej. Wystarczy wydrukować, skleić plecami, zafoliować … i przyzwyczaić się do opisu. Aktualne wersje programów opracowane na podstawie angielskiej.

Program F3A obowiązuje przez kolejne dwa lata. Litera P oznacza program eliminacyjny, a F finałowy. Cyfra po literze oznacza rok zakończenia programu. I tak programy P-09 i F-09 obowiązują w latach 2008-2009.


Przeliczniki

Arkusz kalkulacyjny Przeliczniki służy do prostego przeliczania i tworzenia tabel porównawczych różnych parametrów występujących przy wykonywaniu i eksploatacji modeli latających. Na razie umożliwia przeliczanie pojemności silników i parametrów śmigieł (średnica/skok) z cali na centymetry i odwrotnie oraz dobór śmigła do pojemności silnika. Z czasem będziemy się starali dokładać inne parametry.


Symbole Aresti

Spakowany plik z rysunkami figur Symbole Aresti. Jest on w formacie bmp, aby każdy łatwo mógł go sobie zmodernizować bez utraty jakości. Będę go sukcesywnie uzupełniał, aby znalazły się w nim także wszystkie figury, jakie są w obowiązujących obecnie programach F3A.


Model do trenowania w domu

Paczka z rysunkami szablonu modelu do trenowania w domu figur akrobacyjnych. Zawiera on pliki w formacie bmp, wmf, gif.


Wychyłomierz do modeli RC

Prosty przyrząd do pomiaru kątów wychylenia sterów (szkic tarczy wychyłomierza do wydrukowania)

Do góry