data publikacji: 27 czerwca 2012, dodał: Łukasz 403 odsłon

II Bitwa o Radom Aircombat RC WW1 i WW2

Zasadzka w Krainie Łowców

II Bitwa o Radom

II Bitwa o Radom

W dniu 23.06.2012 r. kolejny raz broniliśmy Radomia przed atakiem wrogich sił powietrznych. Tym razem walczyliśmy modelami z napędem spalinowym. Powietrzną bitwę stoczyliśmy nad naszym polowym lotniskiem koło Jedlińska, zwanym ,,Krainą Łowców”. W walkach dzielnie wspierały nas inne eskadry wchodzące w skład ugrupowania ,,Obrońcy Tajnego Bunkra GK”. Stroną atakującą było ugrupowanie eskadr pod nazwą ,,Wielki Sojusz”. Liczba czternastu zawodników w II ww i siedmiu w I ww pozwoliła na idealne obsadzenie kolejek lotów a jednocześnie zapewniła umiarkowane tempo przeprowadzania walk, z zapasem czasu na zbieranie modeli z pola walki, ich naprawę oraz posiłki. Odwrotnie proporcjonalne do ilości zawodników były straty w sprzęcie po obu stronach.

Ale wojna to wojna – wiadomo – wymaga poświęcenia, więc nikt nie narzekał.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy oraz puchary ufundowane przez wójta gminy Jedlińsk p. Wojciecha Walczaka, któremu w tym miejscu chcieliśmy gorąco podziękować za ten bezinteresowny gest.

Tak więc kolejny raz udało nam się obronić Radom przed atakiem z powietrza.

Ponieważ zawody odbywały się w tygodniu obchodów Dni Radomia, liczyliśmy na przynajmniej śladowe zainteresowanie mediów naszą imprezą. Ale pomimo rozesłania wici w różnych kierunkach, na liczeniu się skończyło.

Trudno – musieliśmy wykorzystać własnych korespondentów wojennych, a efekty ich pracy można zobaczyć pod poniższymi linkami:


Do góry