data publikacji: 23 grudnia 2010, dodał: Łukasz 71 odsłon

Podsumowanie roku 2010

Zbliża się koniec roku i dlatego chcieliśmy Wam wszystkim, zarówno stałym jak i nowym czytelnikom naszej strony podziękować. To dzięki Wam strona GML RC się rozbudowała i stała się miejscem, w którym możecie znaleźć trochę teoretycznych jak i praktycznych porad, mających na celu niesienie pomocy podczas stawiania pierwszych kroków zarówno w budowie jak i pilotażu modeli RC. Mamy nadzieję, że teksty które dla Was piszemy, są przydatne i umacniają w przekonaniu, że modelarstwo RC to nie tylko zabawa, ale specyficzne hobby, pozwalające na obcowanie z zaawansowaną techniką i materiałami, na wyrabianie wyjątkowych i wszechstronnych umiejętności manualnych i intelektualnych.

W skrócie… strona GML RC – Radom rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2005 roku. Istniejemy więc w sieci już pięć lat. Do grudnia 2009 roku nasza aktywność była ograniczona głównie brakiem czasu. Od stycznia 2010 roku trochę się zmieniło, więc postanowiliśmy wprowadzić odrobinę „nowego”. Jak sami widzicie, zaszły pewne zmiany w wyglądzie i w zawartości strony. Teraz małe podsumowanie statystyczne.

Strona miała 107 715 odsłon na 30 151 odwiedzin z czego 81 502 to niepowtarzalne wyświetlenia przy 20 429 bezwzględnej liczbie niepowtarzalnych użytkowników. W 2010 roku opublikowaliśmy 39 autorskich porad z 32 275 odsłonami i niepowtarzalnymi odsłonami 26 135. Jak na niszową stronę, wydaje nam się, że nie są to złe wyniki. Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość podpięcia się pod kanał RSS, zapisania na listę mailingową. Dzięki tym zabiegom macie możliwość bycia informowanym na bieżąco. Również dla zainteresowanych posiadaczy własnego konta na Facebook mamy własną stronę na tym portalu społecznościowym.

Co mamy w planach na 2011?

W nadchodzącym roku będziemy starali się pracować nad stroną równie intensywnie, jak ostatnio. Chcemy wprowadzić w życie kilka pomysłów, które, mamy nadzieję, spodobają się Wam, uatrakcyjnią wygląd i ułatwią zrozumienie pewnych zagadnień. Pojawią się kolejne porady, a niektóre działy zostaną bardziej rozwinięte. Przepatrzymy stare publikacje i zweryfikujemy je pod kątem ich aktualności. Wszystko to oczywiście wymaga czasu.

A skoro o czasie mowa… czas chyba na życzenia świąteczne i noworoczne. Tak więc tradycyjnie: zdrowych i spokojnych świąt oraz udanego startu (oczywiście modelem RC) w Nowy Rok.

Łukasz, Andrzej, Krzysiek i Adam


Do góry