data publikacji: 28 lutego 2010, dodał: Łukasz 112 odsłon

JetStream leci na zawody SAE Aero Design.

Dzisiaj dostałem maila z informacją, że JetStream wylatuje w tym tygodniu do Kalifornii reprezentować nasz kraj na prestiżowych zawodach SAE Aero Design w Van Nuys

Już w najbliższy wtorek 2 marca zespół JetStream wylatuje z Okęcia na zawody SAE Aero Design, które rozpoczną się w najbliższy piątek w miejscowości Van Nuys w Kalifornii.

7- osobowa drużyna z Politechniki Wrocławskiej, między innymi dzięki życzliwemu wsparciu niezawodnego sponsora PGNiG, będzie jedną z dwóch uczelni z Polski, które wezmą udział w tych prestiżowych zawodach. Rozpoczną się one w piątek inspekcją techniczną, która polega na sprawdzeniu modelu pod kątem bezpieczeństwa oraz zgodności projektu z wykonanym zadaniem. Później każdy zespół będzie prezentował swój model przed komisją sędziowską. Sobota i niedziela to dni przeznaczone na próby w locie. Każda drużyna będzie miała 9 możliwości wykonania lotu, a wszystko po to, aby podnieść jak największy ładunek.

W JetStream panuje wyśmienita atmosfera , ogromny entuzjazm i sporo optymizmu. Zbudowaliśmy bardzo dobry model, którym zamierzamy powalczyć o czołowe lokaty. Model Samarama jest w stanie udźwignąć 12kg, co daje ponad 200% swojej wagi. Porównując to do wyników z poprzednich lat, naprawdę możemy nie tylko cieszyć się z tego, co już udało nam się osiągnąć, ale i uruchomić ogromne pokłady nadziei na korzystny końcowy rezultat zawodów.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony internetowej www.aerodesign.pwr.wroc.pl, na której będą się pojawiały newsy z zawodów.

Tomasz Prokop
Team JetStream
Politechnika Wrocławska


Powodzenia!!!Do góry