data publikacji: 22 stycznia 2010, dodał: Łukasz 400 odsłon

JetStream na zawodach SAE Aero Design w Van Nuys

Dostałem takiego newsa od kapitana  zespołu JetStream z Politechniki Wrocławskiej, który na początku marca będzie brał udział w zawodach SAE Aero Design w Van Nuys.

Od 5 do7 marca br. w Los Angeles jako team JetStream z Politechniki Wrocławskiej będziemy walczyć o tytuł najlepszej drużyny w zawodach SAE Aero Design West 2010.

Są to prestiżowe zawody skierowane do studentów kierunków lotniczych z całego świata. Celem projektu jest wykonanie zdalnie sterowanego modelu samolotu,  mającego za zadanie podnieść określony ładunek (możliwie największy). Każdy etap działań jest równie ważny, ponieważ zależy od niego całość powodzenia projektu. Finał tego przedsięwzięcia będzie miało miejsce w Los Angeles w marcu 2010r. Na lotnisku Van Nuys jako team Politechniki Wrocławskiej staniemy  ramię w ramię z drużynami z całego świata w walce o tytuł najlepszego zespołu młodych inżynierów konstruktorów lotniczych.

W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowań , nasz entuzjazm i determinacja gwarantują sprostanie postawionemu sobie celowi i zadaniu. Przed nami jeszcze miesiąc wytężonej pracy, której zespołowy charakter i zaangażowanie wszystkich członków teamu z pewnością zaowocują stworzeniem modelu, który spełni wymogi organizatora i zadowoli nasze oczekiwania, a co się z tym wiąże znajdzie uznanie w oczach jurorów.

W 2009 roku zajęliśmy bardzo dobre 17 miejsce, udowodniliśmy, że jesteśmy fachowcami w swoich dziedzinach, że nawet fatum, jakie nad nami zawisło w ubiegłym roku, potrafimy pokonać dzięki przyjaźni, samozaparciu i woli zwycięstwa, gdyż właśnie te cechy naszego zespołu pozwoliły nam rozbity model poskładać w ciągu jednej nocy.

Wierzymy, że tym razem nasz model okaże się jeszcze lepszy, tak doskonały, aby powalczyć o czołowe lokaty. Jesteśmy pewni, że warto zwrócić uwagę na nasze poczynania. Ufamy, że pomocna dłoń naszego sponsora PGNiG pozwoli nam zrealizować marzenia oraz rozsławić imię naszej uczelni i Polski w świecie, żywimy nadzieję, że za tym koncernem pójdą i inne- bo przecież cóż piękniejszego jest niż dać młodym pasjonatom pozwolenie na start – zapalić światło, które łączy i uwzniośla, dając satysfakcję i radość nie tylko nam, ale wszystkim, którym nasz entuzjazm jest bliski.

Zespół JetStream

www.aerodesign.pwr.wroc.pl

Zdjęcia z przygotowań zespołu


Do góry