data publikacji: 29 września 2007, dodał: Łukasz 311 odsłon 

Eskadra HUNTERS

Eskadra "Hunters"

Eskadra "Hunters"

W związku z podniesieniem naszych umiejętności lotniczych do stopnia pozwalającego na utrzymanie modelu w powietrzu przez siedem minut na pełnym gazie praktycznie w dowolnej pozycji i na dowolnej wysokości, postanowiliśmy w swoim hangarze dodać modele naszych „marzeń równoległych” czyli modele myśliwców z drugiej wojny światowej. Nieprzypadkowo wybór padł na modele w skali 1/12 . W takiej skali są modele do walk powietrznych w dosyć młodej dyscyplinie Aircombat.

Dostępność wyspecjalizowanego sprzętu po niewygórowanych cenach skłoniła nas do zaopatrzenia się w pierwsze modele i utworzenia eskadry “Hunters”.  Wcześniej jeździliśmy na zawody AC jako obserwatorzy (PP Łask 2005, PP Łask 2007). Podpatrywaliśmy, zbieraliśmy niezbędne informacje, aż w sezonie 2007 podjęliśmy treningi małymi modelami (niekoniecznie myśliwców – biedny Benji). Mamy już kilkadziesiąt lotów wspólnych i jak na razie jedną kraksę u nas, déja vu w Wężykowej Woli i trzy w pozostałych zawodach. Co dalej? Zobaczymy ! Mamy nadzieję, że spełnimy swój obowiązek obrony radomskiego nieba i godnie będziemy reprezentować nasze miasto w kategorii Aircombat  II WW.

Od 2010 roku trenujemy w „Krainie Łowców”. Jest to nasze nowe lotnisko „polowe” a jego położenie jest znane nielicznym (na chwilę obecną). Mamy piękny teren, lasek, polany – wręcz idealne warunki do ćwiczeń.

Eskadra Hunters to w całości skład GML RC, a  obecny skład w kategoriach AC 1/12 WW2 (spalinowe) i ESA (elektryki) jest następujący:

 • Krzysztof „Duch” Sionek
  (dowódca eskadry)
  Sierżant, odznaki: [FW] [AC] [AW]
  42 bitew  (9 cięć),  3 myśliwce
 • Andrzej „Guru” Toczewski
  (pilot, mechanik)
  Kapral, odznaki: [FW] [AC] [AW] [FD] (konstruktor spitfire’a)
  20 bitew (5 cięcie), 2 myśliwce
 • Łukasz „Tochy” Toczewski
  (pilot, zwiadowca)
  Kapral, odznaki: [FW] [AC] [AW]
  19 bitew (6 cięcia), 2 myśliwce
 • Adam „Vampir” Tkaczuk
  (pilot)
  Szeregowy, odznaki: [brak]

Eskadra Hunters posiada własną stronę – Radomska Eskadra Aircombat RC – Hunters

Do góry